logo nau 1
  АРХІТЕКТУРИ,  БУДІВНИЦТВА
             та ДИЗАЙНУ
LOGO76 lr

Міжнародні зв’язки кафедри дизайну інтер’єру ФАБД

Міжнародні зв’язки кафедри дизайну інтер’єру ФАБД: робоча зустріч Міжнародної Ради з Архітектурної освіти ЮНЕСКО-МСА

03 грудня  відбулася онлайн-зустріч Міжнародної Ради з Архітектурної освіти ЮНЕСКО-МСА, членом якої вже 7 років є завідувач кафедри дизайну інтер’єру ФАБД, віце-президент Національної спілки архітекторів України, кандидат архітектури Олена Павлівна ОЛІЙНИК. До цієї Ради входять видатні архітектори та викладачі архітектурних ВНЗ з усього світу. Основним документом,який розробили і розповсюдили серед архітектурних шкіл світу члени цієї поважної міжнародної Ради ( в т.ч. О.П. Олійник), стала Хартія з архітектурної освіти.

На засіданні обговорювались питання валідації (міжнародноїї акредитації ) навчальних програм архітектурних шкіл ; зокрема, підтверджено акредитацію Професійної архітектурної школи в Мюнстері (Німеччина). В Україні поки що жоден архітектурний ВНЗ не має міжнародної акредитації. Рік тому було подано заяву на акредитацію від архітектурного факультету КНУБА, проте далі заявки справа поки не рухається. Можливо, інші архітектурні школи, наприклад, ФАБД НАУ, проявлять більше ініціативи?

Співдиректор Ради з освіти Магда Мостафа (Єгипет) представила цікавий буклет кращих робіт архітекторів з різних країн, присвячених 17 цілям Сталого розвитку ЮНЕСКО, а саме: енергозбереження, подоланню біднсті, інклюзивності, гендерній рівності та інших. Колега з Китаю продемонстрував навчальний план кафедри архітектури, де в кожній дисципліні відображено, які саме цілі сталого розвитку в ній вивчаються.

Цікаво, що саме цим цілям ЮНЕСКО присвячено курсовий проект, який почали розробляти студенти-дизайнери 2 курсу на кафедрі дизайну інтер’єру ФАБД. Без сумніву, передовий досвід кращих архітекторів і дизайнерів світу, наданий студентам-дизайнерам, підсилить їх зацікавленість в майбутній професії та сприятиме набуттю відповідних компетенцій.

03_12_20