logo nau 1
             та ДИЗАЙНУ
LOGO76 lr
--

Вітаємо декана Факультету архітектури, будівництва та дизайну Національного авіаційного університету Карпова Віктора Васильовича

Шановний Вікторе Васильовичу!

Від імені ректора особисто та всього колективу Національного авіаційного університету
вітаємо Вас з Днем народження!
Нехай і надалі Ваш шлях буде сповнений новими досягненнями, а Ваша наполеглива
праця дозволить розширити коло однодумців, які гуртуються разом задля успішної реалізації
запланованого.
Бажаємо Вам подальшої натхненної керівної, наукової, освітньої діяльності, а також сміливих,
цікавих і результативних починань.

З найкращими побажаннями
колектив Національного авіаційного університету

Факультет архітектури, будівництва та дизайну НАУ завершив роботу з науково-технічного супроводу проектних робіт пов’язаних із реконструкцією аеродромного комплексу Миколаївського міжнародного аеропорту. На основі проведеного аналізу генерального плану, архітектурно-планувальних, аеродромно-планувальних, конструкторських рішень, розрахунку визначення класу наслідків, інженерних мереж, дренажу територій, системи зливової каналізації та очистки стоків зроблено висновок про відповідність чинним національним та міжнародним стандартам, що відносяться до проектування аеродромів та надано відповідні рекомендації.

Наші студентки серед кращих у Всеукраїнському конкурсі етноплакатів

У рамках Міжнародного проекту «Екокультура» з весни 2021 року триває Міжнародний конкурс екоплаката, який у три етапи проводиться Державним університетом інфраструктури та технологій у співорганізації з Державним науково-методичним центром змісту культурно-мистецької освіти.

У тематичному спрямуванні «Етнокультура: формування української національної ідентичності» узяли участь наших вісім студентів третього і четвертого курсів напряму підготовки 022 «Дизайн» під керівництвом старшого викладача кафедри комп’ютерних технологій дизайну і графіки Любави Обуховської. У кінці червня 2021 року журі конкурсу підбило підсумки першого його етапу і дві наші студентки пройшли у другий тур, отримавши можливість узяти участь зі своїми роботами у всеукраїнській виставці плакатів, що буде восени у Дніпрі та зимою в Києві. Організатори відмітили гарну якість і ідейність їхніх робіт.

Привітаємо студентів ФАБД Ярмолович Любов і Луценко Анну з цим досягненням і побажаємо успіхів у наступному етапі конкурсу!

Філософія архітектурної творчості - новий посібник

У видавництві ОЛДІ-ПЛЮС надруковано навчальний посібник "Філософія архітектурної творчості" під загальною редакцією кандидата архітектури, професора С.Г. Буравченка. У посібнику представлено основні лекції курсу «Філософія архітектурної творчості», який читається у Національному авіаційному університеті для першого освітнього рівня вищої освіти за освітньою програмою «Дизайн архітектурного середовища». Основна ідея цього курсу полягає у викладенні матеріалу в практичній формі — для усвідомлення потреби філософських, концептуальних підходів у повсякденній праці архітектора. Філософські знання і підходи стають необхідними в самовизначенні архітектора та знаходженні принципів діяльності будь якого архітектурного осередку — майстерні, бюро, ательє, студії, або архітектора як творчої персоналії. У другій частині посібника публікуються короткі тези, що виконані студентами як результат курсової дослідницької роботи.

Посібник призначений для здобувачів вищої освіти за спеціальностями «191 Архітектура та містобудування», «022 Дизайн», «023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».

Сьогодні в НАУ відбувся творчий конкурс для майбутніх архітекторів

Вступна кампанія на Факультеті архітектури, будівництва та дизайну НАУ розпочалась із творчого конкурсу.

Архітектор – це поєднання точних знань і навичок та творчого потенціалу.

Метою творчого конкурсу є виявлення в абітурієнта рівня розвитку художньо-образного та композиційного мислення і здатність до художньо-графічної діяльності.

Творчий конкурс складається з 2 завдань: завдання 1: «Рисунок» та завдання 2: «Композиція».

Мета першого завдання полягає в необхідності перевірити уміння абітурієнта закомпонувати малюнок, передати пропорції його елементів засобами штрихування, передати форму, фактуру, матеріальність постановки, домогтися тональної завершеності, зображення.

Завдання «Композиція» вступного випробування має за мету розкриття активних творчих пошуків абітурієнта, творчої фантазії та інтуїтивних здібностей, вміння організувати двовимірний і тривимірний простір, побудувати цілісну та врівноважену композицію, правильно передати пропорції, масштабність і взаємозв’язки основних частин і елементів композиції.

Ці завдання вкрай необхідні, оскільки є важливими кроками для професійного становлення майбутніх архітекторів.
Бажаємо успіхів та чекаємо на гарні результати!