ФАКУЛЬТЕТ

АРХІТЕКТУРИ, БУДІВНИЦТВА ТА ДИЗАЙНУ

--

НОВИНИ

Відбувся науково-практичний семінар «BIM-технології в архітектурно-будівельному проєктуванні» на кафедрі комп’ютерних технологій будівництва та реконструкції аеропортів

17 листопада 2022 року о 15:00 в онлайн-форматі на кафедрі комп’ютерних технологій будівництва та реконструкції аеропортів Факультету архітектури, будівництва та дизайну Національного авіаційного університету відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «BIM-технології в архітектурно-будівельному проєктуванні», за підтримки стейкхолдерів ТОВ "ЛІРА САПР" – вітчизняного розробника програмного забезпечення для BIM-технології та ТОВ "Аллбау Софтвер".

У семінарі взяли участь біля 70 учасників. Також були учасники від зарубіжних країн. До участі у семінарі в якості слухачів активно залучилися студенти третього та четвертого курсів ОС «Бакалавр» та першого курсу ОС «Магістр» спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», провідні викладачі кафедри, проєктанти, аспіранти, викладачі та архітектори.

Відкрив науково-практичний семінар завідувач кафедри комп’ютерних технологій будівництва та реконструкції аеропортів Лапенко Олександр Іванович.

Привітальне слово надано декану ФАБД Карпову Віктору Васильовичу.

Головним спікером виступила професор кафедри комп’ютерних технологій будівництва та реконструкції аеропортів, директор ТОВ "ЛІРА САПР"  Барабаш Марія Сергіївна, яка доповідала про особливості нової версії ЛІРА-САПР 2022, а також про інформаційні технології моделювання в будівництві, які є основною концепцією в архітектурно-будівельному проєктуванні майбутнього.

На науково-практичному семінарі також виступили доцент кафедри КТБРА Олександр Родченко, провідний інженер LIRALAND Group Олександр Лазарєв, директор ООО "ПРОГРЕСИ" (Грузія) Джоні Гігінейшвілі, провідний інженер ТОВ "ЛІРА САПР" Олександра Артамонова, аспірант НАУ, інженер ТОВ "Архіматіка" Арсеній Вольвач.

У доповідях розглядалися інформаційні технології моделювання в будівництві, інтеграція програмного забезпечення різного призначення в єдину технологічну лінію проєктування, нові можливості програмного комплексу САПФІР 2022, моделювання будівельних об’єктів засобами візуального програмування (нодів), BIM-менеджмент, особливості розрахунку та проектування будівлі та споруд на складному рельєфі із застосуванням програмного комплексу ЛІРА-САПР.