ФАКУЛЬТЕТ

АРХІТЕКТУРИ, БУДІВНИЦТВА ТА ДИЗАЙНУ

--

НОВИНИ

Громадське обговорення проекту першої редакції державних будівельних норм “Споруди транспорту. Аеродроми”

28 вересня 2022 року в Національному авіаційному університеті було проведено громадське обговорення проекту першої редакції Державних будівельних  норм  “Споруди транспорту. Аеродроми” розробленого робочою групою під керівництвом декана факультету архітектури, будівництва та дизайну Віктора Карпова.

Розроблення будівельних норм здійснюється на замовлення  Міністерства розвитку громад та територій України для встановлення на основі парамеиричного методу нормативних вимог до проектування та будівництва аеродромів, аеродромних споруд та комплексів.

Науковий керівник, д.і.н. Віктор Карпов оприлюднив основні етапи розроблення проекту будівельних норм та звернув увагу на проблемні питання, пов’язані з впровадження параметричного методу нормування процесів проектування та будівництва аеродромів.

Відповідальний виконавець, завідувач кафедри комп’ютерних технологій будівництва та реконструкції аеропортів д.т.н. Олександр Лапенко ознайомив зі структурою документу, особливостями його складових.

В обговоренні взяли участь представники наукової спільноти Національного авіаційного університету, Національного транспортного університету, Асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації, Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», Національного університету «Чернігівська політехніка», Державного підприємства «ДерждорНДІ», Комунального підприємства «Аеропорт Вінниця» та ін.

Отримані зауваження та пропозиції будуть розглянуті робочою групою та враховані під час підготовки другої редакції.

З проєктом Державних будівельних  норм  “Споруди транспорту. Аеродроми” можна ознайомитись за посиланням