logo nau 1
                         ФАКУЛЬТЕТ
  АРХІТЕКТУРИ,  БУДІВНИЦТВА
             та ДИЗАЙНУ                                                                 
LOGO76 lr
--

Кафедра основ архітектури, дизайну та містобудування

Шановні друзі!

             troshКафедра основ архітектури, дизайну та містобудування відносно молода, проте, викладачі саме нашої кафедри першими зустрічають студентів – вчорашніх школярів і абітурієнтів. Саме вони знайомлять із університетським життям та навчають основам обраної професії, адже кафедра забезпечує викладання практичних дисциплін на 1-2 курсах, а саме: «Архітектурне проектування», «Композиція», «Архітектурна композиція», а також теоретичних дисциплін на 1-5 курсах: «Теорія архітектури», «Теоретичні і методичні основи архітектурного проектування», «Історія мистецтв», «Історія архітектури і містобудування», «Інтер’єр та обладнання», «Регіональна архітектура», «Сучасні проблеми архітектури та містобудування», «Колористика інтер’єру», «Семантика архітектури», «Критика сучасних теорій дизайну архітектурного середовища».  Викладацько-допоміжний склад кафедри робить все від нього залежне, щоб зацікавити студентів обраною професією. Це люди, віддані своїй справі і вимогливі до своєї роботи. Оскільки без знань і навичок, отриманих на 1-2 курсах неможливо продовжувати повноцінне навчання на старших, то учбовий процес проводиться на високому професійному науково-методичному рівні, внаслідок чого студенти переходять на випускову кафедру архітектури підготовленими до вирішення більш значних професійних завдань. Таким чином колектив кафедри основ архітектури та дизайну робить свій внесок у підготовку висококваліфікованих архітекторів, якими стають студенти через 5 років навчання.  Найкращі побажання у подальшій роботі співробітникам кафедри та наснаги у навчанні студентам!

Викладачі кафедри основ архітектури, дизайну та містобудування першими зустрічають студентів – вчорашніх школярів і абітурієнтів. Саме вони знайомлять із університетським життям та навчають основам обраної професії, адже кафедра забезпечує викладання практичних дисциплін на 1-2 курсах, а саме: «Архітектурне проектування», «Рисунок. Живопис. Скульптура», «Рисунок. Живопис. Скульптура. Декоративна пластика», «Пластична анатомія», а також теоретичних дисциплін на 1-4 курсах: «Теоретичні і методичні основи архітектурного проектування», «Історія мистецтв», «Історія архітектури і містобудування».

Викладацько-допоміжний склад кафедри робить все від нього залежне, щоб зацікавити студентів обраною професією. Це люди, віддані своїй справі і вимогливі до своєї роботи. Оскільки без знань і навичок, отриманих на 1-2 курсах неможливо продовжувати повноцінне навчання на старших, то учбовий процес проводиться на високому професійному науково-методичному рівні, внаслідок чого студенти переходять на випускову кафедру архітектури підготовленими до вирішення більш значних професійних завдань. Таким чином колектив кафедри основ архітектури, дизайну та містобудування робить свій внесок у підготовку висококваліфікованих архітекторів, якими стають студенти через 5 років навчання.

Усі викладачі кафедри є членами Національних Спілок архітекторів, дизайнерів та художників України та є практикуючими архітекторами, дизайнерами та художниками. За роки існування кафедри було організовано і проведено більше ніж 200 художніх та фото- виставок як персональних, так і студентських різного рівня – від університетських до всеукраїнських та міжнародник. Художні твори наших співробітників входять до приватних колекцій та основних музейних експозицій як в Україні, так і за кордоном. А за свої проектні роботи викладачі неодноразово отримували винагороди.

Силами кафедри видається фаховий збірник наукових праць «Проблеми розвитку міського середовища» – головний редактор якого є завідувач кафедри Трошкіна Олена Анатоліївна. За час існування з 2009 року видано 23 номери.

Кафедра основ архітектури, дизайну та містобудування своїми силами забезпечує студентів методичною та науковою літературою. Кожного року викладачі кафедри видають наукові монографії, методичні посібники та інші методичні розробки. На кафедрі діє міні бібліотека – методичний кабінет.

Головною науковою тематикою кафедри є «Синтез візуальних мистецтв в сучасному архітектурному середовищі». При кафедрі діє відповідна навчальна лабораторія. До даної тематики активно залучаються студенти. Вже давно стало традицією участь студентів у дослідженні архітектурно-художнього середовища як міста Києва, так і середовища НАУ та пропагування свого бачення його покращення. Результатом є значна кількість як наукових праць (доповідей на конференціях, наукових статей), так і художніх виставок.

Таким чином колектив кафедри основ архітектури, дизайну та містобудування робить свій внесок у підготовку висококваліфікованих архітекторів, якими стають студенти через 5 років навчання. Найкращі побажання у подальшій роботі співробітникам кафедри та наснаги у навчанні студентам!

Поштова адреса на яку Ви можете надсилати наукові статті

email: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


Завідувач кафедри основ архітектури, дизайну та містобудування
Кандидат архітектури, доцент
Трошкіна Олена Анатоліївна