Співробітництво
Кафедри Інституту протягом багатьох років тісно співпрацюють з провідними організаціями та науково-дослідними організаціями в галузі архітектури, будівництва та дизайну та вищими навчальними закладами:
- КНУБА;
- НАОМА;
- ДонНАБА;
- НДІ дизайну;
- КиївЗНДІЕП житла;
- Укрпроектреставрація;
- УкрНДІПцивільсільбуд;
- Вільнюським технічним університетом ім. Гедемінаса;
- Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом;
- Державним технічним університетом «Московський автомобільно-дорожній інститут»;
- Луцьким національним технічним університетом;
- RWTH Aachen, МАС ПГП;
- Міжнародними асоціаціями і фондами;
- Російською академією архітектури та будівельних наук;
- Московським державним університетом шляхів сполучень;
- ДП “Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій”;
- ОАО “Інститут Укрпроектстальконструкція ім. В.М. Шимановського”;
- Київським національним університетом будівництва та архітектури;
- Луцьким державним технічним університетом;
- Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка та ін.
Останніми роками інститут співпрацює з Київської міською державною адміністрацією та Департаментом містобудування та архітектури по реалізації Стратегічних ініціатив, які є складовою Генерального плану Києва по впорядкуванню та розвитку території міста. В рамках співпраці студенти інституту під керівництвом провідних викладачів в 2011-2013 роках приймали участь в декількох важливих і значних роботах, таких як:
- паспортизація вулиць центральної частини міста Києва;
- розробка проектів по розвитку та збереженню дніпровських схилів «Дніпровська перлина»;
- аналіз транспортного руху в центральній частині столиці з розробкою містобудівних проектних рішень;
- аналіз та моніторинг стану культових споруд міста Києва;
- оздоблення переходу біля колони Магдебурського права до 1025-річчя Хрещення Київської Русі.
Науково-дослідна та практична робота студентів в рамках роботи над проектами КМДА та їх співпраця з провідними містобудівними, архітектурними та будівельними організаціями та установами сприяє підвищенню професійного рівня і дає матеріал для написання курсових та дипломних робіт.
В 2012 році студенти старших курсів були задіяні в зборі містобудівної інформації для паспортизації вулиць та у розробці самих паспортів. Паспорт вулиці – це планувальна документація, яка має на меті зафіксувати існуючий стан благоустрою вулиць, провести комплексний аналіз та надати пропозиції щодо вирішення виявлених проблем. Паспортизація вулиць стала одним з важливих інструментів реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста. Зібраний студентами матеріал був проаналізований та опрацьований і представлений в дипломних роботах освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр», «Спеціаліст» та «Бакалавр».
В 2013 році архітекторами-бакалаврами було успішно виконано комплексне дипломне проектування в рамках реалізації Стратегічної ініціативи «Дніпровська перлина», в результаті якого було розроблено 32 проекти по благоустрою дніпровських схилів. Розроблені проекти були високо оцінені фахівцями і дипломи освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» вручав начальник Департаменту містобудування та архітектури, головний архітектор міста Києва Сергій Целовальник.