LOGO FABD

Про інститут аеропортів

     З моменту створення Навчально-науковий інститут Аеропортів очолює кандидат архітектури, професор – Чемакіна Октябрина Володимирівна.
    

Навчально-науковий інститут Аеропортів має у своєму складі сім кафедр:

 • Кафедра комп'ютерних технологій будівництва, завідувач – д. т. н., професор Лапенко Олександр Іванович;
 • Кафедра реконструкції аеропортів та автошляхів, завідувач – д.т.н., професор Бєлятинський Андрій Олександрович;
 • Кафедра архітектури, завідувач – д.т.н., професор Дорошенко Юрій Олександрович;
 •  Кафедра основ архітектури та дизайну, завідувач – кандидат архітектури, доцент Трошкіна Олена Анатоліївна;
 • Кафедра містобудування, завідувач – к.т.н., с.н.с., Агєєва Галина Миколаївна;
 • Кафедра комп'ютерних технологій дизайну і графіки, завідувач – д.т.н., професор Ковальов Юрій Миколайович;
 • Кафедра дизайну інтер'єру, завідувач – кандидат архітектури, с.н.с., доцент Олійник Олена Павлівна.

Інститут аеропортів своїм корінням та історією сягає виток створення Національного авіаційного університету в 1933 році, гідно та бережно зберігаючи традиції та примножуючи їх, виводячи підготовку фахівців на якісно новий рівень з урахуванням сучасних технологій та вимог часу.
     Містобудування, архітектура, будівництво, дизайн інтер’єрів та промисловий дизайн є одними з найбільш значимих та важливих складових комфортного існування, плідної праці, повноцінного відпочинку, благоустрою та територіального розвитку людства.
     В Інституті аеропортів вдало поєдналися в єдине нерозривне ціле ці три потужних напрямки розвитку людства, що дає можливість науковцям та високваліфікованим фахівцям інституту працювати над повним циклом облаштування оточуючого середовища: від аналізу містобудівного стану території, внесення проектних пропозицій, архітектурного проектування будівель та споруд, їх будівництва та дизайну їх інтер’єрів.
     Навчальна підготовка студентів проходить із використанням новітніх мультимедійних технологій, сучасного лабораторного обладнання, при тісній співпраці з науково-дослідними та профільними організаціями.
     Навчальний процес в інституті проводитьсяд освідченими спеціалістами-науковцями, середяких: 10 докторівнаук, 13 професорів, 28 кандидат наук, 27 доцентів, 3 доцентиНАУ, 3 кандидати наук НАУ.
     Підвищення освітнього рівня студентів та розширення їх професійної обізнаності відбувається завдяки проведенню низки додаткових заходів, таких як архітектурні читання, майстер-класи, презентації навчально-методичної літератури, презентації сучасного обладнання та програмного забезпечення, участі студентів у фахових виставках, конференціях, круглих столах, тощо.
     Архітектурні читання є традиційними в інститутіі до читання лекцій запрошуються провідні архітектори України, які виносять на обговорення сучасні тенденції архітектурної та будівельної галузі, аналізують історичні аспекти, розглядають світові архітектурні проекти.За останні роки студенти та викладачі обговорили Генеральний план м.Києва та перспективи розвитку столиці, інженерно-архітектурні рішення мостового переходу між парками Хрещатий Яр та Володимирська гірка, архітектуру майбутнього, композиційні структури та будівельні системи у фасаді, формування життєвого середовища для людей з обмеженими можливостями, ознайомилися з видатними архітектори, що працювали на Україні у 18-20 столітті, архітектурою старого Кракова, архітектурою Франції, сучасними аеропортовоми комплекси світу та торкнулись інших цікавих професійних тем.
     Проведення майстер-класів стимулює творчих студентів до експериментів, пошуку свого стилю, розкриттю їх творчого потенціалу. Тільки за останній рік для студентів були проведені майстер-класизі створення логотипів, використання фототехніки архітекторами, з основ паперової пластики, живопису, мистецтва ЕБРУ, створення ляльок - осіннього птаха, ляльки-мотанки та інші.
     Використання сучасного обладнання при вирішенні великих будівельних та проектних задач суттєво підвищує якість виконання робіт і дає економію матеріалів, грошей та часу.Тому студентів будівельників та архітекторів ознайомлюють з сучасними електронними приладами (тахеометрами, нівелірами, трасошукачами, лазерними рулетками, системами позиціонування, лазерними сканерами, можливостями космічних знімків та ортофотопланів для планування територій, з сучасним програмним забезпечення для проектування та розрахунків.
     Студенти та викладачі не втрачають нагоди відвідати експозиції Міжнародних професійних виставок, ознайомитись з сучасними матеріалами, технологіями та тенденціями вітчизняних та зарубіжних виробників. Традиційно вони беруть участь у щорічних будівельних виставках - KyіvBuild, INTERBUDEXPO, Київському міжнародному меблевому форумі UkrainianDesignDays та інших.Отримані матеріали вони використовують в учбовому процесі, при написанні курсових та дипломних робіт, тощо.
     Презентувати свої здобутки та визначити рівень фахової майстерності студенти можуть під час проведення творчих та мистецьких виставок, конкурсів, огляд-конкурсів дипломних проектів, олімпіад та під час проведення «Фестивалю архітектури, дизайну та будівництва». Кращі студенти старших курсів приймають участь у Всеукраїнських студентських олімпіадах з «Промислового та цивільного будівництва», «Автомобільних шляхів та аеродромів», «Дизайну» та «Мистецтва». За результатами змагань студенти отримують призові місця та Подяки за активну участь. Також Подяками відмічаються керівники «олімпійців» та Ректор Національного авіаційного університету за високу якість підготовки молодих спеціалістів.
     Кращі студентські проекти приймають участь у Всеукраїнських та галузевих конкурсах: у Всеукраїнському конкурсі на кращий проект інтер’єру «ІНТЕР’YEAR», який заснований спілкою архітекторів України; Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук по напряму «Прикладна геометрія, інженерна графіка та ергономік» та «Мистецтво»; Всеукраїнському конкурсі і рамках виставки «Сучасна освіта в Україні»; у Всеукраїнських огляд-конкурсах дипломних проектів випускників архітектурних та художніх спеціальностей, конкурсі «Місто ХХІ століття» та багатьох інших. На всіх конкурсах роботи студентів Інституту аеропортів отримують схвальні відгуки членів журі та Дипломи та Грамоти за призові місця.
     За результатами відмінного навчання, плідної науково-дослідної роботи, активної участі у творчих професійних заходах, конкурсах та олімпіадах найкращі студенти нагороджуються Грамотами та Подяками Директора Інституту аеропортів, Ректора Національного авіаційного університету, Київського міського голови, Міністра науки та освіти України.Найуспішніші студенти отримують грошові винагороди – премії та іменні стипендії.
     Найбільш активні та талановиті студенти, ще під час навчання приймають участь у виконанні практичних робітв організаціях, з якими співпрацюють кафедри і отримують запрошення для проходження практики та стажування, що дає їм можливість отримати як практичні знання так в перспективі по закінченні університету – гарантоване робоче місце.
     Плідна сумлінна праця, соціальна активність та досягнення науково-педагогічного колективу та студентів інституту аеропортів відмічені високими нагородами:

 •   Подякою Голови комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти за сумлінну працю та соціальну активність колективу інституту;
 •   Подякою Міністерства молоді та спорту України за вагомий внесок в реалізацію державної молодіжної політики;
 •   Подякою Голови Київської міської державної адміністрації за вагомий внесок в організацію студентами досліджень, які будуть покладені в основу транспортної моделі історичної частини м.Києва;
 •   Подякою Департаменту містобудування та архітектури КМДА, Головного архітектора м.Києва за активну участь студентів у дослідженні транспортного руху історичної частини м.Києва.