Log1

                    ФАКУЛЬТЕТ

  АРХІТЕКТУРИ,  БУДІВНИЦТВА

             та  ДИЗАЙНУ                                         

LOGO76 lr
--

Напрями підготовки

Факультету архітектури, будівництва та дизайну

    • Галузь знань:  19 «Архітектура та будівництво»  

Спеціальність: 192 «Будівництво та цивільна інженерія»

Спеціалізація: «Промислове і цивільне будівництво»

«Автомобільні дороги і аеродроми»

Форма навчання: денна, заочна

    • Галузь знань:  19 «Архітектура та будівництво»

Спеціальність: 191 «Архітектура та містобудування»

Спеціалізація: «Дизайн архітектурного середовища»

Форма навчання – денна

    • Галузь знань: 02 «Культура і мистецтво»

Спеціальність: 022«Дизайн»

Спеціалізація: «Дизайн»

Форма навчання – денна

Підготовка архітекторів

     Підготовка фахівців в галузі архітектури спрямована на їх універсальність та багатогранність: це і проектування житлових будинків одно- та багатоповерхових, проектування промислових підприємств, аеропортових комплексів та вертодромів, центрів реабілітації та медичних закладів, громадських об’єктів та споруд, об’єктів для людей з обмеженими можливостями, тощо.
     Починаючи з 2009 року факультет плідно співпрацює з Київською міською державною адміністрацією, з Департаментом містобудування та архітектури і студенти старших курсів долучаються до виконання окремих видів робіт в рамках стратегічних ініціатив КМДА по благоустрою столиці України які є складовою Генерального плану Києва.
     В рамках співпраці студенти під керівництвом провідних викладачів в 2011-2013 роках приймали участь в декількох важливих і значних роботах, таких як: паспортизація вулиць центральної частини міста Києва; розробка проектів по розвитку та збереженню дніпровських схилів «Дніпровська перлина»; аналіз транспортного руху в центральній частині столиці з розробкою містобудівних проектних рішень; аналіз та моніторинг стану культових споруд міста Києва; оздоблення переходу біля колони Магдебурського права до 1025-річчя Хрещення Київської Русі.
     Результати цих робіт були покладені в основу написання дипломних робіт та проектів, які високо оцінив начальник Департаменту архітектури та будівництва при КМДА, головний архітектор м.Києва Сергій Целовальник, та особисто вручив дипломи та Подяки випускникам 2013 року.

Підготовка будівельників
     Кафедри реконструкції аеропортів та автошляхів та комп’ютерних технологій будівництва тісно співпрацюють з проектними організаціями та підприємствами, які безпосередньо займаються проектуванням, розрахунком будівельних конструкцій, розробкою Державних будівельних норм, будівництвом, ремонтом та експлуатацією будинків, споруд, злітно-посадкових смуг, автомобільних доріг, мостових переходів, вертодромів та аеродромів аеропортів.
     Під час навчання студенти мають можливість відвідати будівельні майданчики, експериментальні лабораторії науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, провести досліди та прийняти участь у виконанні реальних науково-дослідних робіт в Інституті Укрпроектстальконструкція ім..В.М.Шимановського, Украеропроекті, Укравтодорі, Київавіапроекті, прийняти участь у вишукувальних роботах проектно-будівельного підприємства Будпроект, Укрдіпродор, ознайомитись з проблематикою реконструкції аеровокзалу та злітно-посадкових смуг в аеропортах «Жуляни» та «Бориспіль».

Англомовний проект
     На факультеті реалізовано англомовний проект, в рамках якого викладання всіх дисциплін при підготовці фахівців з промислового та цивільного будівництва здійснюється виключно англійською мовою з 1 по 5 курс.
     Досвід викладання дисциплін англійською мовою викладачі факультету отримали ще у 1979-1980 роках, коли було проведено навчання англійською мовою двох груп спеціалістів – стипендіатів ІСАО за програмою курсу «Технічна експлуатація аеродромних покриттів та злітно-посадкових смуг».
     А з 1 вересня 1999 року на факультеті була сформована одна з перших в НАУ група з 8 студентів-першокурсників, в якій викладання навчальних дисциплін здійснювалось англійською мовою з 1 по 5 курс. І хоча в цю групу були відібрані студенти, які мали найкращу серед інших стартову підготовку з англійської мови, їм, звичайно, було важко.
     Значний обсяг нових спеціальних будівельних термінів, не достатнє забезпечення конспектами лекцій, навчальними посібниками та наочними матеріалами англійською мовою спонукали студентів до наполегливої праці як з викладачами, так і самостійно. Значну частину потрібної інформації, особливо для виконання курсових робіт та курсових проектів зі спеціальних дисциплін, віднаходили в англомовних довідниках і технічних журналах, через Інтернет.
     Слід зазначити, що зусилля не були марними — всі з першого набору успішно опанували повний курс підготовки бакалаврів, магістрів і спеціалістів за напрямом "Будівництво" за спеціальністю "Промислове та цивільне будівництво" англійською мовою, що засвідчують відповідні сертифікати НАУ (2004 р.).
     І починаючи з 2004 року реалізація проекту англомовної освіти  триває, і кожен рік випускники-будівельники англомовних груп до диплому отримують сертифікати про вивчення дисциплін англійською мовою.

Підготовка дизайнерів
     Підготовка дизайнерів має різнопланову спрямованість, це дизайн інтер’єрів громадських, житлових та офісних будівель, благоустрій міського середовища (дизайн-концепція, робочі креслення, візуалізація, макетування), промисловий дизайн (побутова техніка, електрообладнання, транспортні засоби, фірмова продукція, конструювання меблів, формоутворення малих архітектурних форм), комп’ютерний дизайн (тривимірна графіка, графічний дизайн).
     Науково-дослідна та практична робота студентів проходить на базі підприємства KNAUF-Україна, яке вже багато років поспіль надає можливість студентам та викладачам ознайомитись з сучасними технологіями та оздоблювальними матеріалами, інституту Укрпроектреставрація, в співпраці з Всеукраїнським фондом «Інтер’єр – третє тисячоліття», Спілки дизайнерів України та інших організацій.