Студентки ФАБД НАУ серед переможців Відкритого конкурсу

Студентки ФАБД НАУ серед переможців Відкритого конкурсу

«Київ крізь призму журналістики»

Наприкінці травня 2020 року, у канун Дня Києва були оголошені результати ІІ-го етапу Відкритого Фестивалю-конкурсу «Журналістське розслідування /дослідження «Київ крізь призму журналістики» - https://www.youtube.com/watch?v=fn560OBOQ1g&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3Fa-O9aDQIXVeSg3CueGpmBbU2YCm6fosXXL0Bw9az-zaSSCRgPkwWHmI

Цей широкомасштабний захід був започаткований у 2006 році Інформаційно-творчим агентством «ЮН-ПРЕС» Київського палацу дітей та юнацтва та спрямований на залучення школярів та студентів до відкриття української столиці з незнайомого для загалу ракурсу.

У 2020 році у конкурсі брали участь три студентки спеціальності 191 «Архітектура та містобудування», які стали переможцями та посіли І, ІІ та ІІІ місця.

Природно,що студентки авіаційного університету представили на розсуд жури результати пошуків та студій, які пов’язані з авіацією та космосом:

-  «Київ авіаційний: перші кроки до неба» (Марія Чернишева, Ар-302, науковий керівник – доцент Галина Агєєва, ІІІ місце). У відео екскурсії-дослідженні https://youtu.be/K6ejRH2U3ckвисвітлюються цікаві сторінки історії та сьогодення Національного авіаційного університету, унікальні містобудівні та ландшафтні вирішення його території, своєріднаатмосферанауково-навчального закладу, якій став не тільки AlmaMaterдля понад 200 тисяч випускників, але й наповнив їх життя любов’ю до неба;

–«Київ астрономічний: вимір часу за Сонцем» (Катерина Коробко, Ар-203, науковий керівник – доцент Галина Агєєва, ІІ місце).Авторка досліджує ділянки території міста, де можна вимірювати час за допомогою астрономічних інструментів – сонячних годинників. Особливу увагу приділено архітектурним та містобудівним рішенням годинників з горизонтальним циферблатом (аналемматичним годинникам), які розміщені на територіях парків, скверів, набережних та ін., зокрема, на території парку «Відрадний», що межує з Національним авіаційним університетом.

Ще одне дослідження має прикладний характер та вміщує «Пропозиції щодо історичної стилізації території парку «Кадетський Гай» (Марта Осадча, Ар-302, науковий керівник – старший викладач Наталія Бжезовська, І місце).«Кадетський гай» – це старовинний куточок Солом’янського району Києва, назва якого відома з XVIII ст. Тому для однойменного парку запропоновано під час його реконструкції здійснити історичну стилізацію з відтворенням тієї атмосфери, яка б нагадувала про військові події та сприяла патріотичному вихованню дітей та молоді.

Усі ці роботи є результатом інноваційних підходів до формування загальнокультурних та професійних компетенцій у студентів.Це спроба залучення майбутніх архітекторів до вивчення, збереження існуючого та формування сучасного урбанізованого середовища.

Перемога студентів у цьому конкурсі сприяє позитивному іміджу Національного авіаційного університету – закладу вищої освіти з багаторічною історією, духовними та культурними традиціями.

СТЕПАНЧУК
ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ