КВАЛІФІКАЦІЙНА АТЕСТАЦІЯ МАГІСТРІВ З АРХІТЕКТУРИ ТА МІСТОБУДУВАННЯ

1.

9 лютого 2020 року на Факультеті архітектури, будівництва та дизайну відбулася кваліфікаційна атестація випускників денного навчання освітнього ступеня «Магістр» у формі захисту дипломних робіт (магістерських дисертацій) зі спеціальності 191 "Архітектура та містобудування", ОПП «Дизайн архітектурного середовища».

Згідно з Наказом ректора НАУ від 13.12.2019 року, №2816/ст на засіданні Екзаменаційної комісії головувала КОВАЛЬСЬКА Гелена Леонідівна – завідувач кафедри теорії архітектури Київського національного університету будівництва та архітектури, доктор архітектури, доцент.

До складу ЕК також увійшли Ю.О.Дорошенко, завідувач кафедри архітектури, доктор технічних наук, професор; С.Г.Буравченко, професор кафедри архітектури, кандидат архітектури; О.А.Трошкіна, завідувач кафедри основ архітектури та дизайну, кандидат архітектури, доцент; М.С.Авдєєва, доцент кафедри основ архітектури та дизайну, кандидат архітектури.

Секретар комісії – О.А.Костюченко, старший викладач кафедри архітектури.

До захисту було представлено 12 дипломних робіт ОС "Магістр". Керівниками дипломних робіт виступили провідні викладачі кафедри архітектури: проф. Дорошенко Ю.О., проф. Буравченко С.Г., проф. Мартинов В.Л., доц. Чемакіна О.В., доц. Авдєєва М.С., доц. Бармашина Л.М.

Усі теми дипломних робіт є актуальними, відповідають сучасним потребам суспільства, мають науково-практичну спрямованість: «Принципи архітектурно-планувальної організації модульного високощільного житла», «Специфіка архітектурного середовища багаторівневих ферм в умовах міста», «Архітектурно-планувальні особливості формування готельних комплексів на воді», «Особливості архітектурно-планувальної організації чоловічих православних монастирів» (кер. Дорошенко Ю.О.); «Методи формування велосипедних трас у міських рекреаційних зонах», «Теоретичні основи благоустрою прибудинкових територій житлової забудови 1945–1965-тих років ХХ століття», «Теоретичні основи архітектурно-планувальної організації доступного житла з інтеграцією житлових і громадських функцій» (кер. Буравченко С.Г.); «Специфіка формування архітектурного середовища закладів інтернатного типу для людей літнього віку» (кер. Мартинов В.Л.); «Принципи колористики архітектурного середовища дитячого будинку сімейного типу» (кер. Чемакіна О.В.); «Принципи реновації історичного ядра міст з архітектурно-історичною спадщиною (на прикладі Чернігова)», «Принципи просторової організації позашкільних закладів екологічної освіти» (кер. Бармашина Л.М.); «Принципи архітектурно-планувальної організації аероклубів» (кер. Авдєєва М.С.).

Екзаменаційною комісією було відмічено високий рівень захищених випускових кваліфікаційних робіт молодих магістрів з архітектури та містобудування, відзначено зрослий рівень наукових результатів, якісне обґрунтування архітектурно-проектних рішень, їх суспільну корисність і практичну спрямованість. Під час виконання дипломних робіт використовувалися сучасні комп’ютерні технології і програмні засоби архітектурного проектування, статичної та динамічної презентації одержаних результатів.

На «Відмінно» захистилися 7 магістрантів: Дорохова Наталія, Аксютіна Олександра, Пустовойт Руслан, Кравчук Галина, Попович Анна, Мазурок Олена, Спасіченко Катерина. Оцінку «Добре» одержали 4 випускники.

Дипломи з відзнакою одержать Дорохова Наталія, Аксютіна Олександра,Кравчук Галина, Спасіченко Катерина

Наприкінці захистів дипломних робіт відбулася неординарна подія: на захід завітав владика Тихон. Він привітав з успішним захистом дипломної роботи Руслана Пустовойта на тему "Особливості архітектурно-планувальної організації чоловічих православних монастирів" і, відмітивши практичний характер виконаної роботи, яка втілилася у реальні проектні рішення та реалізована у вигляді певних будівель Свято-Іоаннівського монастиря у селі Мала Солтанівка на Київщині, нагородив його церковним орденом. Затим владика Тихон подякував колектив кафедри архітектури за самовіддану педагогічну працю і благословив кафедру архітектури на подальшу успішну освітянську діяльність на благо України.

Результати захистів дипломних робіт випускників кафедри архітектури засвідчують, що професорсько-викладацький склад кафедри має потужний творчий потенціал і здатний готувати висококваліфікованих архітекторів-магістрів, знання і професійні навички яких дадуть їм змогу активно соціалізуватися в умовах ринкової економіки й успішно працювати за здобутою кваліфікацією.

Бажаємо молодим архітекторам мирного неба, здоров’я, щастя, добробуту, особистісного і професійного зростання у їхньому подальшому житті!

Слава Україні!

в.о. Декана ФАБД