Студенти ФАБД – учасники Міжнародної конференції молодих вчених «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2019»

27-29 листопада 2019 р. у Київському національному університеті будівництва і архітектури відбулась Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2019».

Національний авіаційний університет був представлений кафедрою містобудування Факультету архітектури, будівництва та дизайну.

Під керівництвом завідувачки кафедри Галини Агєєвої та старшого викладача Наталії Бжезовської дев’ять студентів 2-4 курсів спеціальності 191 «Архітектура та містобудування» взяли участь в роботі двох секцій: «Містобудування та територіальне планування» та «Архітектура та дизайн».

На секційних засіданнях оприлюднені такі доповіді:

- «Символ величі університету – «стіни, які повити плющем» (до 85-річчя НАУ)» (Анна Бурчак, Тимур Сукач, АР-402);

- «Вертикальне озеленення фасадів як засіб уникнення надмірного інсоляційного режиму приміщень будівель» (Анна Буркач, Тимур Сукач, АР-402);

- «Історична стилізація території парку «Кадетський гай» (Марта Осадча, АР-302);

- «Кадетський гай» епохи Мезозою» (Каріна Гресь, АР-302);

- «Космічний простір «Кадетського гаю» (Ірина Крепка, АР-302);

- «Перетворення районного парку на територію з новими функціями» (Тарас Карпенко, АР-302);

- «Проектні пропозиції щодо реорганізації Кадетського Гаю» (Світлана Чернюк, АР-302);

- «Кришки люків оглядових колодязів – складові дизайну міського середовища» (Валентина Жовнер, АР-402);

- «Використання флюгерів в архітектурі України» (Марина Бондарчук, АР-203);

- «Дружківські скам'янілі дерева як елемент ландшафтно-паркової зони колишнього заповідника «Клебан-Бик» (Марія Чернишева, МР-302).

Були апробовані:

- передпроектні пропозиції щодо благоустрою території та уникнення надмірного інсоляційного режиму приміщень будівель НАУ за допомогою архітектурно-планувальних, конструктивних рішень та вертикального озеленення фасадів;

- варіантні проектні рішення благоустрою території парку «Кадетський гай», розташованому у Солом’янському районі м.Києва, розроблені студентами 2-го курсу під час виконання курсового проекту з «Архітектурного проектування» впродовж ІІ семестру 2018/2019 навчального року;

- пропозиції щодо розв’язання проблем збереження геологічної пам’ятки природи «Дружківські скам’янілі дерева» за допомогою містобудівних та архітектурних засобів, тощо.

В перебігу конференції майбутні фахівці та молоді вчені мали можливість обміняться досвідом проектування та дослідження об’єктів архітектури та містобудування, залучитися до популяризації творчого доробка науковців щодо ефективного використання енергоресурсів та охороні довкілля.

Тези доповідей опубліковані в матеріалах конференції та розміщені в Інституційному репозиторії НАУ  http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40297 .