Центр культури та мистецтв НАУ – платформа тренінга з проектування культурно-дозвіллєвих закладів

21 жовтня 2019 року планові практичні  заняття  з дисциплін «Типологія будівель і споруд» та «Архітектурне проектування» студентів 2 та 3 курсів спеціальності 191 «Архітектура та містобудування» відбулисяв будівлі Центру культури  тамистецтв (ЦКМ) НАУ під керівництвом завідувачки кафедри містобудування ФАБД Галини Агєєвої.

Ініціатива проведення таких занять підтримана директором ЦКМ Оленою Несмачною. Екскурсія приміщеннями проведена завідувачкою господарчого відділу Людмилою Шеленговською.

Для студентів 2 курсу це була екскурсія, під час якої вони на прикладі будівлі ЦКМ ознайомилися з основними типологічними елементами культурно-видовищних і дозвіллєвих закладів, особливостями функціонального зонування комплексів і груп приміщень, об’єднаних нерозривними технологічними зв’язками; архітектурними, конструктивними та інженерними рішеннями; акустичним оздобленням глядацької зали на 1500 місць і заходами захисту приміщень від шуму, тощо.

Студенти 3 курсу мали можливість вирішити проблемні питання, які виникли під час виконання курсового проекту «Клубно-спортивний комплекс із глядацькою залою на 300 місць», а саме: організація технологічних процесів у демонстраційному комплексі, приміщеннях, що обслуговують сцену, та приміщеннях клубної частини; дотримання необхідного часу евакуації людей з глядацької зали та будівлі в цілому (6 хв), тощо.Були вирішені й питання, пов’язані з вивчення нових термінів та визначенням позначених ними понять, вжитих в будівельних нормах ДБН В.2.2-16:2019 «Культурно-видовищні і дозвіллєві заклади», які набули чинності з 1 листопада 2019 року.

Співробітники ЦКМ надали інформацію про унікальні акустичні умови глядацької зали, напружений режим роботи Центру, про славетних артистів, співаків,політичних діячів, котрі  виступали на його сценівпродовж останніх 40 років; про творчі колективи, які працюють у Центрі.

СТЕПАНЧУК
ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ