До Всесвітнього Дня містобудування

11-11-2019

На кафедрі містобудування ФАБД відбувся захист курсових проектів «Генеральний план селища міського типу на 2-4 тис. мешканців», розроблених студентами 3 курсу спеціальності 191 «Архітектура та містобудування». Захід був приурочений до Всесвітнього дня містобудування, якій вже 70 років відзначається в більш ніж 30-ти країнах світу з метою підвищення інтересу до проблем розвитку міст і територій.

Проект виконувався під керівництвом викладачів кафедри містобудування ФАБД – завідувачки Галини Агєєвої, доцента Григорія Болотова, старшого викладача Наталі Бжезовської.

Для студентів це – перша спроба вирішити містобудівне завдання: обрати ділянку для будівництва містоформувального підприємства та запроектувати біля нього сучасне поселення.

Додатково вирішувалося топонімічне питання – назва селища повинна нести смислове значення. З часом, за умов реалізації проектних рішень, запропонованих студентами, на території країни можуть з’явитися селища міського типу:

«Бавовняне» (Вінницька обл., автор проекту – Яна Шинкаренко, Ар-302).

«Блакитне» (Черкаська обл., автор проекту – Юлія Александрова, АР-302).

«Виноградне» (Чернігівська обл., автор проекту – Анастасія Бойправ, АР-208),

«Еко» (Київська обл., автор проекту – Анастасія Будішевська, АР-302),

«Катеринівка» (Кіровоградська обл., автор проекту – Катерина Аніканова, АР-302),

«Лаборець» (Тернопільська обл. автор проекту – Марія Бабіна, АР-308),

«Львине» (Рівненська обл., автор проекту – Тарас Карпенко, АР-302).

«Одія» (Тернопільська обл., автор проекту – Тетяна Круть, АР-302),

«Озерне» (Вінницька обл. , автор проекту – Марія Герман, АР-302) .

«Полум’яне» (Донецька обл., автор проекту – Марія Чернишева, АР-302);

«Сонцедар» (Черкаська обл., автор проекту – Ірина Крепка, АР-302),

«Тетерівка» (Житомірська обл., автор проекту – Марта Осадча, АР-302) та ін.

Містоформувальними для цих поселень повинні стати підприємства легкої та харчової промисловості, будівельної індустрії, заводи з переробки сміття та ін.

в.о. Декана ФАБД
СТЕПАНЧУК