Відкрита лекція на кафедрі дизайну інтер'єру про невідоме українське мистецтво

13 червня 2019 року на кафедрі дизайну інтер’єру відбулася відкрита лекція кандидата мистецтвознавства, авторки онлайн-проекту з історії мистецтва «Арт-подорожі» Ксенії Рожак-Литвиненко на тему «Мистецтво Західної України періоду Першої світової війни: традиції, впливи, європейський контекст».

На лекції були присутніми викладачі кафедри та студенти старших курсів. Лекторка представила результати свого багаторічного дослідження та поділилася з учасниками своєю авторською інтерпретацією мистецьких подій, що мали місце на Західній Україні в роки Першої світової війни. Зокрема, визначила обставини, які вплинули на своєрідність місцевого культурно-мистецького середовища, а також зосередила свою увагу на значенні мистецького угруповання Українських Січових Стрільців, в рамках якого зосередилася активність прогресивної інтелігенції в роки війни.

Ксенія Рожак-Литвиненко відкрила для присутніх маловідомі факти з історії українського мистецтва, що, очевидно, позитивно вплине на подальше вивчення ними особливостей розвитку українського дизайну та архітектури ХХ століття. Дякуємо лекторці за цікаву та змістовну доповідь, сподіваємося, що ця зустріч є лише початком активної роботи кафедри у напрямі розширення світогляду наших студентів.