Міжнародний семінар "Якість викладання та професійна мобільність"

Міжнародний семінар "Якість викладання та професійна мобільність", організований Радою Архітекторів та урбаністів Бразилії (CAU/SP) та Міжнародною спілкою архітекторів (UIA) відбувся в місті Сан-Паулу 27-29 травня 2019 року. Основною темою цієї міжнародної події були проблеми та досягнення в галузі вдосконалення якості, узгодження стандартів архітектурно-дизайнерської освіти та визначення стратегічної важливості професійної та академічної мобільності в архітектурі та урбанізмі.

З доповідями виступили представники 11 країн світу (Ангола, Бразилія, Великобританія, Італія, Кенія, Китай, Корея, Мексика, Нігерія, США, Україна та Чеська Республіка), що розглянули теми підвищення якості викладання та професійної мобільності, а також поділилися досвідом сприяння розвитку в курсі викладання архітектури та урбанізму, з акцентом на покращення освіти та підготовку фахівців до нових правових та структурних концепцій, що повинні зменшити відмінності та нерівності в архітектурній освіті різних країн. Дискусії включали практичні пропозиції щодо того, як усунути ці розбіжності.

91      7

Україну представляла ОЛІЙНИК Олена Павлівна, відповідальна за міжнародну діяльність ФАБД НАУ, зав.кафедри дизайну інтер’єру, віце-президент Національної спілки архітекторів України. Вона виступила з доповіддю «Процес міжнародної акредитації: етапи проходження», де поділилась своїм досвідом роботи в якості експерта ЮНЕСКО-МСА в процесі валідації архітектурних факультетів університетів Каїру та Аджману.

На семінарі обговорювалось широке коло питань національного та міжнародного досвіду та подальших перспектив. Робочі мови: англійська та португальська. Були розглянуті наступні теми:

• Особливості та стандарти якості архітектурної освіти в Бразилії;
• Процеси акредитації архітектурних вищих навчальних закладів у всьому світі;
• Модель акредитації архітектурної освіти в Бразилії та вплив МСА;
• Практика та професійна мобільність;
• Заходи щодо розвитку професійної мобільності;
• Огляд міжнародних угод у сфері професійної мобільності та послуг;
• Всесвітній конгрес Міжнародного союзу архітекторів МСА - РІО 2020.

Повну інформацію представлено на сайті -