/** **/

Інформаційний супровід формування професійної компетентності майбутніх архітекторів

1 MB

25 лютого 2019 р. напередодні відкриття Українського енергетичного форуму викладачі та студенти факультету архітектури, будівництва та дизайну взяли участь у незвичайному заході - презентації бібліографічних покажчиків серії «Енергозбереження та енергоефективність», підготовлених  Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою імені В. Г. Заболотного.

Покажчики вміщують значну за обсягами інформацію та охоплюють таки напрями:

- «Альтернативні джерела енергії» (1037 документальних джерел 1935-2016 рр.);

- «Енергоефективність у житловому будівництві та житлово-комунальному господарстві» (1716 документальних джерел 1960-2017 рр.);

- «Тепло- та ресурсозбереження» (1684 документальних джерел 1955-2017 рр.).

У обговоренні основних проблем енергозбереження взяли участьРоман Радченко, начальник Відділу енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону України; Сергій Денисюк, д. т. н., професор, директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Галина Агєєва, к. т. н., с. н. с., член-кореспондент Академії будівництва України, завідувач кафедри містобудування НАУ; Галина Стрелкова, к. ф.-м. н., доцент кафедри електропостачання НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Роман Радченко звернув увагу на важливість популяризації наукової бібліографічної продукції в середовищі студентів – майбутніх архітекторів, будівельників, інженерів.

Галина Агєєва зробила ретроспективний аналіз наукової, проектної та інформаційної діяльності одного із інститутів будівельної галузі – «НДІпроектреконструкція» – впродовж 1999-2012 рр. стосовно реконструкції та теплової модернізації житлового фонду. Для цього були використані видання інституту – довідник «Енергозбереження у житловому фонді: проблеми, практика, перспективи» (2006 р.), щорічне науково-виробниче видання «Реконструкція житла» (1999-2012 рр.).

Сергій Денисюк ознайомив із основними напрямами діяльності Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ, результатами наукової діяльності студентів, аспірантів та докторантів.

Галина Стрелкова висвітлила питання, пов’язані з особливостями впровадження систем енергоменеджменту у муніципалітетах; окреслила значну роль інформаційного супроводу навчального процесу, системи тренінгів та ін. форм поширення знань та кращих практик.

Представниками НАУ та НТУУ були надані конструктивні пропозиції щодо подовження співпраці з Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою імені В. Г. Заболотного, а студенти отримали запрошення від Мінрегіону України залучитися до вирішення актуальних проблем ефективного використання енергії .