/** **/

Відкриття сезону фонтанів кафедри містобудування

0 MB F

11 лютого 2019 р. на кафедрі містобудування відбувся інформаційний семінар «Фонтани в міському середовищі».

Семінар проводився під керівництвом завідувача – к. т. н., с. н. с., члена-кореспондента Академії будівництва України Галини Агєєвої – та мав на меті оприлюднити результати багаторічної наукової та практичної діяльності кафедри, а також активізувати студентів щодо впровадження сучасних містобудівних, архітектурних та інженерних рішень у практику проектування.

У семінарі взяли участь студенти, аспіранти, викладачі факультету архітектури, будівництва та дизайну НАУ.

Майбутні творці мали можливість ознайомитися з проблемами зміни клімату, глобального потепління; оцінити гостроту потреби адаптації міського середовища до відповідних негативних наслідків. В якості одного із рішень цієї проблеми розглянуті фонтани як унікальні за містобудівними, архітектурними та інженерними рішеннями споруди. Саме фонтани – складові системи благоустрою населених пунктів – у відповідності до якості прийнятих містобудівних, архітектурних та архітектурних рішень можуть позитивно або негативно впливати на природне, техногенне та соціальне середовище.

Аспірант кафедри містобудування Оксана Церковна представила аналітичний огляд еволюції ролі фонтанів у часі, сучасних тенденцій щодо формування незвичних стосовно використання світла та звука споруд . Це – складова дисертаційних досліджень, які виконуються під керівництвом доцента кафедри містобудування, к. арх., с. н. с. Григорія Болотова.

Завідувач кафедри містобудування Галина Агєєва оприлюднила результати дослідження світової та вітчизняної практики влаштування фонтанів на природних та штучних водоймах (Женевське озеро, Швейцарія; Русанівський канал, Київ та ін.), припинення експлуатації окремих фонтанів Києва та ін.

У обговоренні шляхів розв’язання містобудівних завдань екологічного, економічного та соціального спрямування в напрямку оздоровлення довкілля взяли участь завідувач кафедри архітектури, д. т. н., проф. Юрій Дорошенко, доцент кафедри містобудування, к. арх., с. н. с. Марія Тимошенко, доцент кафедри містобудування, к. арх., с. н. с. Григорій Болотов, старший викладач кафедри містобудування Наталя Бжезовська, старший викладач кафедри архітектури Олександр Пивоваров, студенти.

У поточному семестрі студентам 2 курсу під час виконання під керівництвом викладачів кафедри містобудування проекту грально-розважального комплексу в парковій зоні буде запропоновано передбачити влаштування фонтанів як засобів покращення природного та соціального середовища.

У травні-червні 2019 р. кафедра планує провести черговий семінар, на якому будуть оприлюднені результати подальших дисертаційних досліджень Оксани Церковної та представлені проектні рішення студентів 2 курсу.