Майбутні архітектори вивчають авангардні об’єкти забудови Києва

1 800 600

27 листопада 2018 р. кафедра містобудування ННІАП провела для студентів спеціальності 191 «Архітектура та містобудування» чергове виїзне заняття з «Архітектурного проектування» та «Типології будівель та споруд» в Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. Івана Мазепи,13).

Вибір об’єкту не був випадковим. Архітектурний ансамбль Палацу є знаковим в історії української архітектури та містобудування: побудований у 1965 р. (за проектом архітекторів Авраама Милецького, Едуарда Більського, інженерів Олексія Печонова, Леоніда Ліновича) та визнаний у1967 р. кращим на території колишнього СРСР, впродовж півсторіччя являє собою зразковий позашкільний навчальний заклад.

Композиція Палацу не порушує мальовниче паркове оточення. Великі за розмірами бетонні плити, водний басейн з фантастичною мозаїкою, 50-тиметровий флагшток-обеліск роблять площу перед Палацом урочистою. Архітектура Палацу базується на контрастах великих площин з грубою фактурою дрібного природного каменю та прозорого скла.

Ініціатива проведення виїзного заняття для майбутніх архітекторів ННІАП НАУ була підтримана директором Оксаною Добровольською та втілена за участю багатьох співробітників Палацу.

Студенти мали змогу:

- ознайомитися з особливостями архітектурно-планувальних, конструктивних та технологічних рішень концертного залу на 800 дитячих місць, медіа-центру, лабораторного корпусу, майстерень, хореографічних залів, циркової студії та ін.;

- приділити особливу увагу дизайну, елементам благоустрою, монументальним творам, оформленим за мотивами українського народного мистецтва художниками-монументалістами Адою Рибачук та Володимиром Мельниченко.

За результатами виїзного заняття викладачі кафедри містобудування – завідувач Галина Агєєва, доцент Григорій Болотов, старший викладач Наталія Бжезовська обговорили зі студентами плани використання побаченого в плинному курсовому проекті «Клубно-спортивний комплекс в структурі громадського центру селища міського типу (авіамістечка)».