Творча співпраця Навчально-наукового інституту аеропортів із науковою бібліотекою Мінрегіону України

1 800 600

12 листопада 2018 року відбулася знакова для Навчально-наукового інституту аеропортів (ННІАП) подія, приурочена двом ювілеям – 85-річчю НАУ та 50-річчю факультету аеропортів.

У Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного були презентовані результати багаторічного творчого доробку науковців, викладачів, випускників та студентів ННІАП.

Для публічного огляду були представлені складові фондів бібліотеки та приватних колекцій, які склали картину основних напрямків та результатів діяльності ННІАП.

Це, насамперед:

- Державні будівельні норми, національні стандарти у галузі будівництва, розроблені за участю науковців та викладачів;

- наукова, навчальна та довідкова література;

- періодичні наукові видання «Проблеми розвитку міського середовища», «Реконструкція житла», «Теорія та практика дизайну»;

- каталоги творчих робіт, персональних виставок тощо.

Були представлені дипломні проекти ОС «Бакалавр», дипломні роботи ОС «Магістр» спеціальності 191 «Архітектура та містобудування», курсові роботи студентів спеціальності 022 «Дизайн», розроблені впродовж 2014-2017 рр.

Також до цієї події студенти 1-3 курсів підготували виставку фоторобіт «Небо починається з землі».

Вибір дати та локації для проведення заходу не був випадковим. Фонди галузевої наукової бібліотеки вміщують понад 400 тис. примірників видань з питань архітектури, містобудування, будівництва, житлово-комунального господарства, історії мистецтва та ін. Знайомство з ними та відповідне опрацювання повинно виконати значну роль у формуванні професійних компетентностей майбутніх спеціалістів та сучасних науковців.

Бібліотека впроваджує різноманітні форми роботи з представниками будівельної галузі, в т. ч. закладами вищої освіти. Впродовж останніх років разом із викладачами кафедр містобудування, архітектури, дизайну інтер’єрів Навчально-наукового інституту аеропортів НАУ були проведені ознайомчі екскурсії, будівельно-технологічні практики, персональні виставки тощо.

Презентація творчого доробку ННІАП співпала з іншими подіями – 120-річчям від дня народження Володимира Заболотного (1898–1962), українського архітектора, засновника і президента Академії архітектури України (1945–1956 рр.), одного з авторів проекту будинку Верховної Ради України – та 20-річчю присвоєння його імені бібліотеці.

У заході взяли участь Оксана Вовк, проректор із молодіжної політики та інноваційного навчання НАУ, Октябрина Чемакіна, директор ННІАП, Андрій Бєлятинський, завідувач кафедри реконструкції аеропортів та автошляхів, Галина Агєєва, завідувач кафедри містобудування, Олена Трошкіна, завідувач кафедри основ архітектури та дизайну, Світлана Тімкіна, заступник директора ННІАП з навчальної роботи, Григорій Болотов, доцент кафедри містобудування, Наталія Бжезовська, старший викладач кафедри містобудування, студенти НАУ, співробітники та відвідувачі бібліотеки, гості.

Були обговорені можливості поширення практики залучення студентів до популяризації результатів наукової та творчої діяльності університету, авіаційної та будівельної галузей; фахівців бібліотеки – до супроводу науково-дослідних робіт, профорієнтаційних заходів та ін.

Доцент Григорій Болотов подарував бібліотеці декілька книжок із архітектурного проектування та досліджень історії родини Болотових.

Заключним акордом заходу стало нагородження студентів – переможців двох фотоконкурсів «Alma Mater» та «Небо починається з землі», організованих кафедрою містобудування ННІАП.

Експозиція фоторобіт та дипломних проектів студентів ННІАП НАУ триватиме до 30 листопада 2018 р.