ALMA MATER: архітектурно-містобудівні фотоакценти

З 25 жовтня по 10 листопада 2018 року на кафедрі містобудування Навчально-наукового інституту аеропортів (ННІАП) відбулась виставка-конкурсфоторобіт студентів «ALMAMATER». Творчо-мистецький захід був приурочений двом ювілеям – 85-річчю Національного авіаційного університету (НАУ) та 50-річчю Факультету аеропортів (ННІАП).

Студенти 1-3 курсів спеціальності 191 «Архітектура та містобудування» отримали завданняпередати своє бачення архітектурного середовища НАУ, скориставшись засобами фотографії.

На конкурс були подані понад 40 робіт студентів груп Ар-108, 203, 302, 303, виконані із використанням сучасних засобів подачі матеріалівфотофіксації.

Під час виконання конкурсного завдання був зроблений фотоакцентна будівлях головного корпусу, ангару, навчальних корпусів №№4, 8, науково-технічної бібліотеки; їхніх інтер’єрів та екстер’єрів; особливостях ландшафтної організації та благоустрою території.

Обрані ракурси та фрагменти дозволяють по-новому оцінити вже знайомі складові забудови, їх містобудівну та архітектурну значущість.

З фототворами мали можливість ознайомитися викладачі кафедр архітектури, основ архітектури та дизайну, реконструкції аеропортів та автошляхів, комп’ютерних технологій будівництва, комп’ютерних технологій дизайну і графіки, дизайну інтер’єрів, студенти різних спеціальностей. Свої враження відвідувачі виставки залишили у вигляді кольорових стікерівбіля обраної фотографії.

За думкою журі, до складу якого вийшли представники кафедри містобудування: завідувач Галина Агєєва, доцент Григорій Болотов, старший викладач Наталя Бжезовська, заступник директора ННІАП з навчальної роботи Світлана Тімкіна, усі учасники конкурсу - майбутні архітектори - успішно використали фотографію як творчий інструмент для формування професійних навичок оцінки та презентації архітектурних об’єктів, побудованих впродовж другої половини ХХ ст. на території університету.

За результатами голосування відзначені автори кращих фоторобіт:

- у номінації«Ландшафтна організація та благоустрій території НАУ»:

Диплом І ступеня – Ірина Шашкова, Ар-302;

Диплом ІІ ступеня – КарінаГресь, Марія Чернишева, Ар-203;

Диплом ІІІ ступеня –Тетяна Логоша, Ольга Стеценко, Ар-203,Назарій Хортюк, Ар-303;

- у номінації«Екстер’єр будівель НАУ»:

Диплом І ступеня – КарінаГресь, Ар-203;

Диплом ІІ ступеня – Ольга Іващенко, Ар-203; Владислава Козюк, Ар-302;

Диплом ІІІ ступеня – Марія Шапранова, Ар-302; Вікторія Камінська, Анна Теплова, Ар-203;

- у номінації«Інтер’єр будівель НАУ»:

Диплом І ступеня – Марія Чернишева, Ар-203;

Диплом ІІ ступеня – Тарас Карпенко, Мирослава Кудрик, Ар-203;

Диплом ІІІ ступеня –КатеринаАніканова, Ар-203, Ірина Шашкова, Ар-302.

У номінації «За винахідливість»дипломи отримали Світлана Чернюк, Марта Осадча, Ар-203, Роман Савченко, Ар-303.

Урочиста церемонія вручення дипломів відбулась 12 жовтня 2018 р. в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г.Заболотного.