В рамках конференції «Архітектура та Екологія»

1 1

В рамках конференції «Архітектура та Екологія» 30.10.2018р. 14:00 – 18:00 в ауд. 3.104 проведений воркшоп за тематичним напрямком«Сучасні тенденції модернізації архітектурногопроектування та зміна ролі архітектора».

Модератори: Буравченко Сергій Григорович, кандидат архітектури, доцент, професор кафедри архітектури ННІАП НАУ, член-кореспондет Української академії архітектури.Авдєєва Наталія Юріївна, к. арх., доцент кафедри архітектури ННІАП НАУ.

Завданням учасників «воркшопу» було:Надати проектні пропозиції із забудови вільної ділянки, що межує з існуючою забудовою площею 6-7 га у складі 20 садибних будинків, три п’ятиповерхових, та магазину. За пропозиційною тематикою необхідно було знайти спосіб гармонізації інтересів місцевої громади, природоохоронних і екологічних організацій на основі співпраці архітектора і інвестора з ширшим колом зацікавлених організацій, яка в світі отримала назву «партиціпація».

Подія.Під час проведення «воркшопа» відтворена обстановка такої «партиціпації» яка в реальному житті сучасних архітекторів у більш потворних і агресивних формах існує під час громадських слухань містобудівних проектів. Було організовано 2 етапи – перший - обговорення ситуації в робочих групах, які були створені методом жеребкування, і другий– розроблення архітектурних пропозицій планувального рішення забудови фрагмента землі (підоснова додавалася) - вільна заліснена ділянка і суміжна забудована територія.

На першому етапі– створені і змодельовані сторони «конфлікта» - місцеві жителі, місцевий бізнес, екологи, місцева влада, в тому числі дільничий поліцейський (шериф). Всі групи опрацювали і висунули свої вимоги, часом несумісні. А «містобудівна рада» з архітекторів-експертів підказала шляхи подолання суперечностей. Всі учасники працювали і доповідали вдумливо, наполегливо і обґрунтовано, демонструючи переконливі аргументи, здоровий глузд і почуття гумору.

На другому етапі студенти добровільно об’єдналися в архітектурні майстерні (студії) і видали протягом1 години цілу низку яскравих альтернатив. Студіями розроблено 8 варіантів рішення. Безумовно виконати всі вимоги було нереально, але при оцінці рішень (які презентувалися і обговорювалися натхненно і емоційно) створене журі по бальній системі враховувало ступінь задоволення вимог інвестора, та всі додаткові вимоги, що були висунуті «учасниками громади», та «екологами». Це вимагало неабиякої майстерності архітекторів.

Були запропоновані арбітри – фахівці з архітектури:к.арх., професор кафедри архітектури ННІАП НАУ С.Г. Буравченко,к.арх., доцент кафедри основ архітектури та дизайну ННІАП НАУ М.С.Авдєєва, к.арх., доцент кафедри архітектури ННІАП НАУ Л.М.Бармашина, к.арх, доцент кафедри архітектури Брестського державного технічного університету (Республіка Білорусь) А.І. Кароза, к.арх., доцент кафедри архітектури ННІАП НАУ Н.Ю. Авдєєва, та фахівець з екології – асистент кафедри архітектури ННІАПОсипенко О.Ю.

Результати концептуального проекту:

Перше місце було присуджено групі за №7:Тарасюк Валентин, Шаргородська Віолєтта, Кулай Андрій, Кухарчук Павло, Попович Анна.

Друге місце поділили проекти груп за № 1, 6, 8:

Група за №1:Аніканова Катерина, Мех Єлизавета, Фіонова Маргарита Ряба Катерина;

Група за №6:Кириленко Максим;

Група за №8:Макух Надія,Розбицька Анастасія,Зузяк Анжела, Дзюба Катерина,Чернюк Світлана, Савченко Роман;

Третє місце отримали проекти груп за №2, 3, 5:

Група за № 2:Левик Анастасія, Камінська Вікторія,Щетінін Владислав

Групаза №3:Ремінна Катерина, Мазурок Олена, Кравчук Галина

Група за №4:Спасіченко Катерина

Група за №5:Дорохова Наталія, Тонконог Дмитро

Також будуть вручені спеціальні дипломи найбільш активних групам з обговорення вимог до проекту.

Будемо враховувати, що це гра учбоваі вонавсіх навчить більшої уваги до інтересів громади і вимог збереження соціальних,містобудівних і екологічних систем, що склалися.