Майбутні архітектори залучаються до вивчення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів

Кафедра містобудування Навчально-наукового інституту аеропортів (завідувач – Галина Агєєва) продовжує вдосконалювати методику загальнобудівельної складової підготовки майбутніх архітекторів.

Будівельно-технологічну практику, якою завершується навчальний рік студентів 3 курсу, розпочато із ознайомлення із особливостями формування та зберігання документально-інформаційних ресурсів, бібліотечного обслуговування у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного (директор – Галина Войцехівська). Бібліотека має вичерпний фонд нормативних документів в галузі будівництва, понад 400 тис. примірників видань з питань архітектури, містобудування, будівництва, житлово-комунального господарства, історії мистецтва та ін.

Враховуючі специфіку програми практики, фахівцями бібліотеки були підготовлені тематичні добірки проектних рішень будівель громадського призначення, проектів організації будівництва та благоустрою територій тощо, що дозволило простежити динаміку змін та особливості організації проектної та будівельної діяльності впродовж декількох десятиріч.

Керівники практики – завідувач кафедри Галина Агєєва, старший викладач Наталія Бжезовська – ознайомили студентів із сучасними методами та формами організації будівельних робіт та благоустрою територій; обговорили тематику та порядок виконання індивідуальних завдань. Останні базуються на проектних рішеннях секційних житлових будинків та багатоповерхових паркінгів, розроблених саме студентами під час виконання курсових робіт з «Архітектурного проектування»; спрямовані на розв’язання проблем, пов’язаних із технологією влаштування вхідних груп, сходових клітин, ліфтових шахт, балконів, лоджій, міжповерхових перекриттів, експлуатованих покрівель, пандусів, рамп та ін.

З практичними результатами розв’язання аналогічних проблем студенти ознайомляться під час екскурсій, передбачених програмою будівельно-технологічної практики.