Семінар "Сучасні технології проектування будівель та споруд із збірного залізобетону".

L

07 травня 2018 р. в рамках Фестивалю "Архітектура, дизайн, будівництво 2018" у Навчально-науковому інституті аеропортів на кафедрі комп'ютерних технологій будівництва для студентів 4-го курсу відбувся науково-практичний семінар на тему: "Сучасні технології проектування будівель та споруд із збірного залізобетону ".

Доповідь асистента кафедри Скребнєвої Дарії Сергіївни була присвячена:

• Розвитку збірного залізобетону в Європі, Україні та країнах СНД.
  • Сучасним технологіям швидкого проектування-BIM-технологіям із Німеччини.
  • Контролю якості проектних рішень.
  • Автоматизації моделювання виробів та видачі комплекта залізобетонних виробів
  • Методиці формування збірно-монолітних перекриттів "Баблдек", які мають підвищену міцність, покращені теплоізоляційні та шумозахисні характеристики зменшену вагу, таким чином значно знижують навантаження на фундамент будівлі.
  • Технології "Філігран", переваги якої в тому, що вона потребує в два рази менше опалубки та не потребує укладання основної арматури.

Так як тема BIM-технологій є дуже актуальною, основну увагу приділили перевагам проектування із застосуванням однієї з представників таких технологій, а саме Allplan Precast (Planbar). Було відмічено, що швидкість проектування може бути ще збільшена за рахунок автоматичного моделювання основних параметрів всіх виробів поверху, автоматизованого вибору вузлів стиків, генерування креслень виробів зі всього поверху однією кнопкою. Максимальна швидкість досягається при доналаштуванні бізнес-процесів: оптимізації проектних рішень та діалозі з виробництвом. Безпомилковість забезпечується завдяки інтелекту відповідної будівельної системи, які вже закладені в Allplan Precast (Planbar), яка використовує для проектування дані архітектури, розрахунку (двосторонній зв'язок з LIRA, SCAD та ін.), виробництва та

будмайданчика. Успіх гарантується за рахунок інтеграції процесів, прив'язки обладнання будь-якої степені та взаємодії проектування, виробництва і логістики.