ЗВІТ про проходження практики студентами-дизайнерами ННІАП НАУ

Вперше за історію Національного авіаційного університету студентам-дизайнерам ННІАП випала можливість практикуватись за кордоном, а саме у PaństwowaWyźszaskołaZawodowaу місті Хелм. Студентів особисто зустрів керівник відділу міжнародних відносин п. Зігмунд ГАРДЗІНСКІ та керівник практики від НАУ, зав. кафедри дизайну інтер’єрів, кандидат архітектури, доцент Олена Павлівна ОЛІЙНИК. Організатори забезпечили транспортом практикантів та з комфортом довезли до Школи, де їх зустріла співвітчизниця п. Наталя Попек, що допомагала із подолання мовного бар’єру та вирішенням організаційних питаньСтудентам провели екскурсію Школою та інструктаж до якого долучились представники з НАУ: кандидат архітектури, доцент Лілія Романівна Гнатюк та асистентГанна ВолодимирівнаНовік. На зборах повідомлено інформацію про особливості навчального процесу у Польщі та історію конкретно цього закладу. Вища Професійна Школа у Хелмі була створена на основі методик німецьких фахових шкіл, де вибір напрямів навчання та спеціалізацій базується на вивченні результатів аналізу ринку праці. Тому в даному навчальному закладі готують одночасно як фельдшерів, так і пілотів. Відбулася захоплююча екскурсія головними історичними пам’ятками мальовничого містаХелм, заснованого Данилом Галицьким.

Студенти відвідали Лабораторний комплекс CSIPWSZ - місце проходження практики. Під час ознайомлення з обладнанням в одній із лабораторій практиканти зустріли ректора Школи, інженера Аркадіуша ТОФІЛА, що тестував власний винахід на тому ж обладнанні. Проживання студентів та викладачів було комфортним - організатори та приймаюча сторона подбали не тільки про побут але й про дозвілля.

Наступного дня українська делегація прибула до лабораторії для проходження конструкторсько-технологічної практики, яку очолював від Школи п.Петро РУЖАНСЬКИЙ.В лабораторіях проводилися цікаві досліди на виявлення властивостей матеріалів та їх застосування у професійній діяльності дизайнерів. Паралельно відбувалася підготовка проектів студентів для їх реалізації на обладнанні, яка потребувала конвертації вихідних файлів для 3Д друку, лазерної висічки та гравірування (3ds ->stl,stеp).

Третього дня проводились досліди на перевіркуміцності трьох видів бетонних зразків та стабілізованого ґрунт (розробок створених в Україні). Також студенти ознайомились із технологією та безпосередньо взяли участь у виготовленні бетонних зразків. Пізніше відбулась реалізація виробів з металу з лазерною висічкою та гравіювання. Студенти спостерігализа процесом створення власних виробів із великим захопленням.

Останній день практики у Польщі розпочався із дослідів на визначення густини бетону, цегли та плитки елеваційної, на основі яких було обчислено середнє значення густини даних матеріалів. Студенти отримали навики роботи із геодезичним обладнанням. Практиканти ознайомились із 3Д сканером та особисто відсканували одну із розробок, дізнались про особливості 3Д сканування.

Під час практики студенти набули нового досвіду співпраці з інженерами та коректної підготовки проектів для реалізації на європейському обладнанні. Набуті знання можуть бути застосовані у подальшій дизайн-практиці.

Особливо хотілося б висловити подяку за теплий та щирий прийом, за проведення екскурсій та забезпечення комфортного перебування, за налагодження контакту між спеціалістами-інженерами та студентами-дизайнерами, за забезпечення щільної та насиченої програми практики, за цікаві враження та безцінний досвід організаторам практики з польської сторони. За організацію поїздки, безпеку студентів, забезпечення взаєморозуміння керівникам практики з кафедри дизайну інтер’єрів НАУ

В Україну студенти привезуть безцінний досвід, незабутні враженні та свої власні реалізовані розробки.