Зустріч студентів Навчально-наукового інституту аеропортів із головним архітектором проекту реконструкції ЦУМа Наталією Мілашевською та практикуючим архітектором Володимиром Гейко.

gol

23 квітня в рамках Фестивалю "Архітектура, дизайн та будівництво", який проходить в Навчально-науковому інституті аеропортів відбулась лекція головного архітектора проекту реконструкції ЦУМа Наталії Мілашевської на тему "Особливості професійної практики архітектора" та зустріч із практикуючим архітектором Володимиром Гейко.

У повній виставковій залі Наталія Мілашевська почала свою розповідь із особливостей розробки проекту реконструкції ЦУМа, які виникали труднощі його реалізації, на які нюанси необхідно було звернути увагу. При цьому необхідною умовою було те, що потрібно було зберегти історичний фасад споруди, оскільки дана споруда є пам'яткою архітектури. По суті це був новий проект із збереженням лише фасаду.

На розробку концепції універмагу витратили майже два роки, а для розробки світла, звука і технічного рішення для ЦУМа запросили спеціалістів із різних країн.Для збереження фасаду використали масивні металеві конструкції, таку технологію вперше застосували в Україні.

Наталія у своїй доповіді відмітила, що на превеликий жаль на сьогоднішній день в Україні не розробляються проекти великих універмагів і торгівельних центрів, українські архітектори працюють спільно із закордонними.

Наталія вважає, що важливою частиною майбутньої архітектури і дизайну є розвиток архітектора у своїй професії, не обмежувати себе рамками лише в даній області.

Архітектор Володимир Гейко розповів студентам про свою практику у Таїланді та в ОАЕ (м.Дубаї), про особливості при влаштуванні на роботу в закордонній фірмі, про використання інформаційного моделювання будівель (ВІМ - BuildingInformationModeling), як засіб для тривимірного проектування будівельних обєктів за допомогою програмних продуктів Revit, AutoCAD, тощо.

Зустріч пройша у невимушеній атмосфері, студенти задавали багато хвилючих їх , як майбутніх архітекторів, запитань, приймали активну участь в обговоренні.