/** **/

До дня пам’яток історії та культури України

MB 0 800 600

До Дня пам’яток історії та культури України на кафедрі містобудування Навчально-наукового інституту аеропортів НАУ відбувся науково-методичний семінар щодо досліджень житлової забудови Києва кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Доповідач – Галина Агєєва, к. т. н., с. н. с., завідувач кафедри містобудування, член-кореспондент Академії будівництва України – оприлюднила результати архівних розвідок, аналізу проектних рішень та експлуатаційних документів, приклади варіантних рішень відтворення окремих елементів архітектурно-художнього обліку будівель, які впродовж століття формували забудову центральних вулиць Києва.

В доповіді «Кований декор колишніх прибуткових будинків Києва» центральне місце посів аналіз початкових рішень кованих стулок брами у проїзді й огорожі балконів житлового будинку по вул.Саксаганського, 26/26 – пам’ятки архітектури, історії, мистецтва (охор.№184). Будівля побудована в 1911 р. в стилі «модерн», має складну   історію; неодноразово була об’єктом вибіркового та комплексного капітального ремонту, реставрації фасадів та ін.

Металеві елементи декору фасадів мали вишуканий декоративний рисунок. Їх вихідний «рослинний» абрис чудово гармонизував з барельєфами фризів, на яких зображений апофеоз сільської праці. Проектні рішення їх відновлення нажаль не реалізовані.

Майбутні архітектори мали можливість ознайомитись з особливостями проектування реконструкції та капітальних ремонтів житлових будинків – пам’яток архітектури.