КОНЦЕПЦІЯ ЗАХИСТУ АРХІТЕКТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА МІСТА КИЄВА ВІД ТЕРОРИСТИЧНИХ ЗАГРОЗ АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНИМ ЗАСОБАМИ

3 2

Студенти-архітектори та фахівці в галузі архітектури Навчально-наукового інституті Аеропортів НАУ на чолі з директором інституту ННІАП ОктябриноюЧемакіною ознайомились з теоретично-практичними дослідженнями кафедри архітектури щодо захисту архітектурного середовища міста Києва від терористичних загроз на презентації Концепції «Захист архітектурного середовища міста Києва від терористичних загроз архітектурно-планувальним засобами», що розробляються та впроваджуються в НАУ та мали змогу поділитися досвідом навчання та науковою новизною концептуальних підходів до процесу проектування під час проведення семінару. Семінар-презентація відбулася на кафедрі архітектури в рамках VI Фестивалю «АРХІТЕКТУРА, ДИЗАЙН, БУДІВНИЦТВО» (доповідач к. арх., доц. Н. Авдєєва).

На протязі 2017-18рр. студенти-архітектори 5-го курсів ОС «Магістр» ННІАП НАУ мали змогу прийняти участь у реальному концептуальному проектуванні. Надали свої пропозиції щодо створення безпечного архітектурного середовища міста Києва. Робота передбачала розробку Загальної концепції захисту архітектурного середовища міста Києва від терористичних загроз, виявлення особливостей захисту архітектурного середовища міста Києва архітектурно-планувальними засобами при концептуальному проектуванні студентів-архітекторів ННІАП НАУ. Особливу увагу було зосереджено на Концепціях захисту від терористичних загроз таких важливих об’єктів, як: залізничні вокзали, автовокзали, аеропорти і повітряні судна (на прикладі аеровокзального комплексу аеропорту «Бориспіль»); житлові групи, вулиці на складному рельєфі (на прикладі Андріївського узвозу); храми; кінотеатри; громадські будівлі культурного призначення; парки; відкриті площі (на прикладі площі Перемоги); вищі навчальні заклади (на прикладі НАУ).

На семінарі архітектори представили на обговорення доповіді з тематики Концепції. Шість з них було відмічено преміями: І місця Катерина Ряба «Концепція захисту кінотеатрів міста Києва від терористичних загроз»; ІІ місце Анастасія Оникієнко «Концепція захисту відкритих площ міста Києва від терористичних загроз (на прикладі площі Перемоги), Маргарита Фіонова «Концепція захисту центрального залізничного вокзалу міста Києва від терористичних загроз»; ІІІ місце Єлизавета Мех «Концепція захисту автовокзалів міста Києва від терористичних загроз»; Євгеній Тромса «Концепція захисту від терористичних загроз вулиць на складному рельєфі (на прикладі андріївського узвозу); Лілія Яценко «Концепція захисту парків міста Києва від терористичних загроз».

Також на семінарі викладачі кафедри архітектури та студенти обговорювали актуальну для НАУ тему «Концепція реновації Слов'янського коледжу відокремленого структурного підрозділу Національного авіаційного університету по вул. Центральна, 27 у м. Слов’янськ, Україна». Мета майбутнього проекту реновації: реалізація інвестиційного проекту, реконструкція та капітальний ремонт Слов'янського коледжу Національного авіаційного університету по вул. Центральна, 27 у м. Слов’янськ, Україна. Слов'янський коледж Національного авіаційного університету перебуває у незадовільному технічному стані, а тому потребує коштів для реалізації невідкладних заходів з його реконструкції та капітального ремонту з метою забезпечення його повноцінного функціонування. Студентами було запропоновано ряд невідкладних заходів щодо реконструкції та капітального ремонту, перепланування навчальних корпусів та території коледжу, організації соціально-реабілітаційних зон.