ФІНАЛ НАЦІОНАЛЬНОГО ЕТАПУ КОНКУРСУ «ПРОЕКТУВАННЯ МУЛЬТИКОМФОРТНОГО БУДИНКУ SAINT-GOBAIN – 2018»

Міжнародний студентський конкурс «Проектування Мультикомфортного будинку ISOVER» проводиться концерном «Сен-Гобен» щороку, починаючи з 2005 року. Цей конкурс було засновано в рамках реалізації глобальної міжнародної стратегії зі зниження енергоспоживання, зменшення викидів в атмосферу вуглецю та поширення використання енергоощадних технологій у будівництві.

Уперше конкурс відбувся в Болгарії у 2005 році. В ньому взяли участь представники лише 5 країн. У 2017 році географія конкурсу розширилася до 90 країн – це Австрія, Бельгія, Білорусь, Болгарія, Велика Британія, Естонія, Іспанія, Казахстан, Киргизстан, Латвія, Німеччина, Польща, Румунія, Росія, Словаччина, Словенія, ПАР, Туреччина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія та багато інших. У фіналі конкурсу, який відбувся у Мадриді на початку червня 2017 року, взяли учать понад 1800 студентів більше ніж з 200 архітектурних шкіл.

Згідно з умовами Конкурсу 2017-2018 років, студентам-учасникам конкурсу необхідно спроектувати енергоефективний житловий комплекс у місті Дубай, ОАЕ.

Визначна подія.

У п’ятницю 23 березня в Києві відбувся Національний фінал конкурсу студентів від Saint-Gobain. 16 команд з 6 вищих навчальних закладів України змагалися за звання кращого проекту 2018. Серед навчальних закладів України – НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ, а саме кафедра архітектури. Студенти-архітектори ННІАП вже втретє беруть участь в цих міжнародних професійних змаганнях.

Було підготовлено і представлено на конкурс три проекти. Два з них взяли участь у Національному фіналі.

До складу журі конкурсу були запрошені відомі архітектори з Мінська, Києва та Харкова: Александр Кучерявый (практикуючий архітектор, дипломований верифікатор активних будинків), Maria Vozvyshaieva (керівник департаменту проектів і дизайну, Мануфактура інтер'єру Mastersky) й Андрей Овчаренко (експерт з будівництва пасивних будинків, засновник і керівник будівельного бюро NEOACRE). Також серед запрошених гостей була переможниця міжнародного конкурсу 2017 Аліна Головатюк (AlinDark), яка прийшла підтримати всіх учасників та поділитися секретами свого успіху.

Вибір журі видався нелегким, оскільки кожен проект був вартий уваги.

Третє місце посіла команда з Харківського Національного Університету Міського Господарства імені О.М.Бекетова – Ксенія Євдокименко та Олександра Махова.

Друге місце також отримав проект студентів з Харківського Університету – Кирило Осмачко та Дмитро Фісканов.

Перше місце, а разом з ним і студентський приз, виборола команда з Національного Університету «Львівська політехніка» – Марія та Макар Москалюк і Катерина Рибенчук.

Окрім того, особливу відзнаку журі отримав проект студентів з Національного Авіаційного Університету БогданаМакаренка і КатериниСпасіченко.

Всі учасники Національного фіналу конкурсу студентів від Saint-Gobain. отримали дипломи. Наші студенти Дарія Костянецька та Павло Кухарчук, які виділялися своєю професійністю, оригінальністю та змістовністю проекту, були також відзначені журі конкурсу.

Дипломами нагороджені і керівники проектів. Зокрема, Диплом журі конкурсу отримав Пивоваров Олександр Григорович, старший викладач кафедри архітектури. Також журі конкурсу були відзначені завідувач кафедри архітектури Дорошенко Юрій Олександрович та старший викладач кафедри архітектури Хлюпін Олександр Анатолійович.

Вітаємо всіх переможців та учасників конкурсу з одержаним досвідом. Бажаємо нових досягнень на міжнародних змаганнях!