Обговорення містобудівних проблем розвитку аеропортів

14 березня 2018 року на кафедрі містобудування ННІАП (завідувач – Галина Агєєва, к.т.н., с.н.с., член-кореспондент Академії будівництва України) відбувся симпозіум «Аеропорти як містоформуючі структури.Екологічні аспекти міського планування»– складова ІІІ Міжнародного науково-практичного конгресу «Міське середовище – ХХІ ст. Архітектура. Будівництво. Дизайн», присвяченого 85-річчю Національного авіаційного університету.

В роботі симпозіума взяли участь науковці, викладачі, студенти – представники Навчально-наукового інституту аеропортів та Навчально-наукового інституту інформаційно-діагностичних систем НАУ, Київського національного університету будівництва та архітектури, Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу, Запорізької державної інженерної академії.

Були розглянуті та обговорені:

-          сучасні тенденції розвитку аеропортів, пов’язані із розв’язанням низки містобудівних проблем;

-          містобудівні, архітектурно-планувальнірішення підприємств неавіаційного призначення та міських поселень, будівництво яких здійснюється на територіях, наближених до аеропортів;

-          транспортні аспекти проблем формування безперешкодного середовища;

-          взаємозв’язки природних і антропогенних факторів в процесі містобудування;

-          екологічні аспекти міського планування та функціонування аеропортів, тощо.

Були представлені результати виконання кафедральних науково-дослідних робіт:

- «Містобудівні аспекти розвитку аеропортів» (науковий керівник – Галина Агєєва, к.т.н., с.н.с., завідувач кафедри містобудування);

- «Просторова організація середовища життєдіяльності для маломобільних груп населення» (науковий керівник – Людмила Бармашина, к.арх., с.н.с., доцент кафедри містобудування);

- «Розробка наукових основ та практичних рекомендацій щодо формування енерговідповідного матриці психотипу людини архітектурного середовища» (науковий керівник – Григорій Болотов, к.арх., с.н.с., доцент кафедри містобудування).

Учасники симпозіуму мали можливість ознайомитися з експозицією курсових проектів «Генеральний план селища міського типу (авіамістечка) на 2-4 тисячі мешканців», розроблених студентами-архітекторами під керівництвом викладачів кафедри містобудування ННІАП (зав. кафедри Галина Агєєва, доцент Людмила Бармашина, доцент Григорій Болотов, старший викладач Наталія Бжезовська).