Реальний проект як навчання нюансам дизайну

Сьогодні Міністерство освіти і науки України узяло курс на фундаментальне реформування освітньої сфери. Оскільки сучасні студенти дуже швидко втрачають інтерес до навчання, якщо воно не відбувається через процес вирішення якихось проблем, колективних проектів. У вирішенні даного питання можна використати прийоми нового навчального методу, що вже тривалий час використовується і має попит у вищій школі Західної Європи і США, т.зв. проблемно-орієнтоване навчання (PBL). Це – навчання у контексті користі для майбутнього.

У межах навчальної дисципліни «Матеріалознавство», що викладається на другому курсі майбутнім дизайнерам, старший викладач кафедри комп’ютерних технологій дизайну і графіки Любава Обуховська запропонувала студентам творчо попрацювати у реальних умовах. На тему «Художній розпис в сучасному інтер’єрі» група з шести студенток за мотивами кількох відомих народних казок розробила низку ескізів настінного розпису та натурно реалізувала їх у приміщеннях Калинівського дошкільного навчального закладу «Веселка» (ясла-садок) Макарівського району Київської області. Замовником виступала сама директор дитячого закладу Вербицька Катерина Володимирівна, яка люб’язно створила дівчатам зручні умови для плідної роботи.

На думку автора ідеї проекту і куратора художньої роботи, дизайнера, члена Спілки дизайнерів України Любави Обуховської, «за результатами цього проекту студенти отримують реальне замовлення, вчаться працювати з конкретним видом матеріалу та у певній техніці, набувають необхідні професійні навички і цінний досвід у оздобленні інтер’єру для функціонуючого дитячого закладу, а також одержують реалізацію задуму у своє портфоліо та деяку винагороду за свою роботу. Здається, це – гарний професійний досвід сьогодні».

За результатами виконаної роботи автори художніх робіт – Бойко Зоя і Прибінська Олена, Яворська Марина і Яременко Ольга, Маслечко Анастасія і Гаркуша Катерина – оформили яскравий альбом робіт монументального розпису, який був успішно презентований на засіданні кафедри комп’ютерних технологій дизайну і графіки.